ČLÁNKY
Jakou koupit čtyřkolku dětem?

Jak vybrat čtyřkolku pro dítě?

Při výběru dětské čtyřkolky musíme brát v potaz to, kde bude naše dítě na čtyřkolce jezdit a kolik má let?

V případě, že máme velký pozemek a nemám sousedy, kterým by vadil hluk benzínové dvoutaktní čtyřkolky, která svým zvukem připomíná travní sekačku, máme vyhráno.

Benzínová čtyřkolka je dobrou volbou, jelikož ma stabilní výkon, nehrozí pokles nabití baterií jako u eletrické čtyřkolky.  Benzín se u tohoto stroje míchá s olejem.  Nevýhodou malé čtyřkolky s benzínovým motorem je, že nemá zpátečku, což aku čtyřkolka má. Další výhodou stroje, který je na elektřinu je jeho naprosto tichý chod, což umožńuje jízdu i na cyklostezkách, či v parku.

Malé čtyřkolky jsou určeny pro děti již 4 let, ale zvládnou je i mladší děti pod dozorem. Věk není omezen, mají nosnost 80 kg.

Pro větší děti zhruba od 8 let jsou určeny čtyřkolky benzínové o obsahu 125cc, které už mají čtyřtaktní motory, kde se leje jen benzín, odpadá tak míchání benzínu s olejem. Nalejete benzín a jezdíte. Rozdíl mezí malou a velkou benzínovou čtyřkolkou je v rychlosti 5 km / h.

Větší jsou stabilnější a děti velde této čtyřkolky déle poroste, navíc se na ní sveze i dospělý člověk, má nosnost 100 kg. Navíc čtyřtaktní motory nedělají takový hluk jako dvoutaktní motory 49cc.

Malá dětská aku čtyřkolka 800Wattů:

Výhody: tichý provoz, nehrozí únik benzínu a oleje, má zpátečku, vhodné pro malé děti, oemezovač rychlosti - 3 rychlosti

Nevýhody: výkon je závislý na stavu nabití baterie, při vybití se musí čekat 4-6 hodin, než se nabije, je těžší než benzínová, hůře zvládá terén - spíše se hodí na rovné tratě.

Malá dětská čtyřkolka benzínová 49cc:

Výhody: konstatní výkon - dolijete benzín a jezdíte, plynulá regulace výkonu oproti elektrické, kde jsou 3 rychlosti, nižší váha oproti aku čtyřkolce, hodí se i do terénu.

Nevýhody: nemá zpátečku, musí se míchat olej s benzínem, hluk jako sekačka, občas je potřeba vyčistit karburátor

Střední čtyřkolka benzínová 125cc:

Výhody: konstantní výkon, velká kola, která zvládnou i větší terén, čtyřtaktní motor, který nedělá takový hluk jako dvoutaktní, nosnost 100 kg, uveze i dospělého, má zpátečku, má elektrický start, má dálkové ovládání, kterým se dá na dálku vypnout i nastartovat

Nevýhody: vyšší váha - cca 85 kg, větší rozměry

 

Všechny čtyřkolky jsou zábavou pro malé i velké.

Kuna v domě, kuna na půdě

Máme doma kunu

znáte ten problém, kdy nemůže v noci spát, protože na půdě pořád někdo chodí a šramotí, vzduchem se line zápach u kterého neznáte jeho příčinu, pak je docela možné, že máte co dělat s kunou.

Kuna lesní a kuna skalní,

dokáži člověka pořádně potrápit, bezesné noci, kdy kuna pobíhá po půdě, nebo kdy mladé kuny pobíhají a vydávají zvuky, u kterých není možno spát se Vám stávají noční můrou.

Překousané kabely v autě

Znáte to, sednete do auta, snažíte se nastartovat, otočíte klíčkem a nic... řeknete si baterka je vybitá, otevřete kapotu a zjistíte, že máte rozkousané tlumící a odhlučňovací části v motoru pod kapotau a překousané kabely - toto je kuna!

Ztrácejí se vajíčka či slepice

I toto má na svědomí kuna, která si ráda pochutná na vajíčkách, či v období, kdy mám ladé nepohrdne ani menší slepicí, či kuřetem.

Jak poznat, že máte na svém pozemku kunu?

Kuna se vyznačujesvou plachostí a tím, že jí málokdy vidíte, je aktivní převážně v noci, ale v zimě ji poznáte podle stop ve sněho, v letním období, kdy dozrávají třešně, můžete pozorovat na zahradě trus s peckama od třešní - toto je dozajista kuní trus!

Jak se zbavit kuny?

Jak na kunu?

Kunu doporučujeme odchytit a buď jí odvést hodně daleko, nebo jí zlikvidovat, odstřelit, nebo např. utopit.

Jak chytit kunu?

Kuna se dá chytit do pastí - sklopce, který je průchozí.

Tuto past najdete u nás na webu zde: klikni zde do pasti, jako návnadu použijte sušenou meruňku, švestku, nebo syrové vajíčko, nedoporučujeme dávat jako nástrahu třeba hlavu od makrely, či maso, pak se chytné třeba kočka, nikoliv však kuna.

OTU3MD